Професія електрогазозварника є сьогодні однією з найбільш затребуваних, оскільки без зварювання не обходиться практично жодне виробництво. Професія зварювальника - це велике мистецтво. Той, хто зуміє опанувати досконало навичками роботи зі зварювальним апаратом, той стане віртуозом зварювальної справи.

27 червня 2019 року про свої знання, вміння та навики перед державною кваліфікаційною комісією звітували учні групи №7, які навчалися за професією «Електрогазозварник».  

Всі учні успішно захистили дипломні роботи. Рішенням державної кваліфікаційної комісії випускникам присвоєно кваліфікацію електрогазозварника третього розряду.

27 червня 2019 року учні групи № 11, які навчаються за професією «Оператор комп’ютерного набору; електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин», після успішного закінчення виробничої практики, виконання кваліфікаційних робіт звітували перед кваліфікаційною комісією про свої знання та вміння.

            Рішенням кваліфікаційної комісії учням присвоєно кваліфікацію оператора комп’ютерного набору другої категорії. Учні відповідально поставились до цієї події, підготували презентації.

26 червня 2019 року путівку у самостійне доросле життя отримали учні групи № 31, які навчалися за професією «Оператор комп’ютерного набору; електромеханік з ремонту та обслуговування ЛОМ». Вони склали останній іспит у ліцеї. ДКА проходила у вигляді захисту дипломної роботи. Випускники гарно підготувалися до екзамену. Презентації, підготовленні учнями, доповнювали змістовні, обдумані та логічні відповіді.

            Рішенням державної кваліфікаційної комісії випускникам присвоєно кваліфікацію електромеханіка з обслуговування та ремонту ЛОМ третього розряду. Учнів привітали із успішною здачею іспиту голова державної кваліфікаційної комісії Танащик Д.Д. – директор видавництва «Золоті Литаври», заступник директора з НВР Калетник Р.В. Класний керівник групи Скляренко О.Т. на завершення побажала успіхів, особистих перемог та подарувала кожному блокнотик із іменним побажанням.

30, 31 травня 2019 року про свої знання, вміння та навики перед державною кваліфікаційною комісією звітували учні двох навчальних груп № 36 та 37 «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів; водій автотранспортних засобів (категорії «В» і «С»)». ДКА - це завершальний етап навчально-виробничого процесу. Випускники успішно пройшли повний курс навчання з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки, виконали кваліфікаційні пробні роботи та завершили виробничу практику. Під час захисту дипломної роботи вони мали можливість показати свої знання, вміння та навички, які здобули протягом навчання у стінах ліцею.

Рішенням державної кваліфікаційної комісії випускникам присвоєно кваліфікацію слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів четвертого розряду.

14 травня 2019 року Чернівецький професійний машинобудівний ліцей взяв участь у Ярмарку робітничих професій, який відбувся в Центральному парку культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченка. згідно плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області.

У «містечку майстрів» наші учні демонстрували майстер-класи: «Діагностика електрообладнання та двигуна автомобіля», «Електрорадіомонтажні роботи», «Обробка металу різанням», «Складання та модернізація ПК», «Керування автомобілем на автотренажері». Також були представленні кращі творчі учнівські роботи. Всі бажаючі мали змогу переглянути відеоролики з професій, що готує наш заклад та отримати рекламні буклети з запрошенням на навчання.

25 квітня 2019 року в ліцеї проходили заходи по відзначенню Всесвітнього дня охорони праці. Інженер з ОП Геряк Г.Т. розповіла про історію його виникнення. Міжнародна організація праці офіційно заснувала Всесвітній день охорони праці, який вперше відзначався у 2003 році. Основне завдання цього дня – привернути увагу до масштабу проблеми виробничих травм і загибелі на виробництві. Для цього в кожній країні і, зокрема, в Україні створена законодавча база охорони праці. Дотримання правил і норм цього законодавства дає можливість попередити і запобігти нещасні випадки.

З цієї нагоди учні груп № 2,№ 17,№ 26,№ 21 підготували презентації з пожежної безпеки і з БЖД, а саме: матеріали по темі пожежної безпеки представили учні групи № 17; про шкідливі звички чи життя в своє задоволення розповіли учні групи № 26; тютюнопаління – загроза здоров’ю – такою була презентація учнів групи № 2; охорона праці при виконанні робіт в майстерні з ремонту і обслуговуванні лічильно-обчислювальних машин – тема групи № 21.

16 квітня 2019 року, у ліцеї відбувся фаховий конкурс серед учнів групи № 7, які навчаються за професією «Електрогазозварник». Конкурс проходив у два тури. Перший тур – теоретична частина, яку учні виконували у комп’ютерному класі.

Другий тур конкурсу – практична частина. Її учні виконували в виробничій майстерні. Завданням було – зварювання виробу «Резервуар зварний». Зварювання виробу охоплювало різноманітні види зварних швів. Всі учасники конкурсу успішно справились із завданням.

Переможцями стали:

І місце – Дарійчук Назарій;

ІІ місце – Рябокінь Василь;

ІІІ місце – Павлюк Віталій.

         11 квітня 2019 року у споркоплексі «Олімпія» відбувся «Ярмарок вакансій та кар’єри», який організував Чернівецький обласний центр зайнятості. Свої вакансії презентували 46 роботодавців міста та були представлені промислові, транспортні, комунальні підприємства, банківські установи, торговельні мережі, оздоровчі заклади. Вони пропонували роботу електрикам, слюсарям, газозварникам, швачкам, водіям, касирам та іншим.

            Наш навчальний заклад взяв участь у даному заході. Представники ліцею мали змогу ознайомити випускників шкіл та учасників Ярмарку з переліком професій, умовами вступу і навчання у нашому закладі. А учні випускних груп змогли побачити кого зараз потребує ринок праці, які вимоги ставляться до працівників.

Сучасне молоде покоління достатньо мобільне, воно спроможне швидко реагувати на зміни, які відбуваються в суспільстві, але самостійно орієнтуватися на ринку праці вдається далеко не кожному. Саме тому з майбутніми випускниками ведеться робота по набуттю навичок щодо пошуку роботи.

3 квітня 2019 року, для випускників ліцею, фахівець відділу організації профорієнтації Чернівецького обласного центру зайнятості Івасюк Марія Вікторівна провела відеолекторій в рамках проекту «Планування кар’єри – запорука успішного майбутнього». Учні були ознайомлені з особливостями працевлаштування в сучасних умовах, як підготуватись до співбесіди, можливістю використання джерел інформації про вакансії. Також дізнались як писати резюме та як створити відеорезюме. Марія Вікторівна запросила випускників на ярмарок вакансій, який відбудеться 11 квітня у споркоплексі «Олімпія», що організовує Чернівецька міська філія Чернівецького обласного центру зайнятості.

            Професійна підготовка учнів професійно-технічних навчальних закладів здійснюється у декілька етапів. Кількість етапів визначається кількістю рівнів кваліфікації (розрядів, класів, категорій) та термінами навчання. Кожен етап забезпечує отримання відповідного рівня кваліфікації робітничої професії, завершується виробничою практикою та поетапною атестацією, а при повному завершенні навчання – державною кваліфікаційною атестацією. Поетапна атестація відноситься до проміжного контролю.

            29 березня 2019 року про свою готовність до самостійного виконання комплексу робіт з професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» звітували учні групи № 2. обраної професії. Учні проходили виробничу практику на сучасних підприємствах міста й області і набули певного досвіду роботи на виробництві. Всім присвоєно другий розряд слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів.