19 вересня 2019 року в ліцеї відбулось перше у цьому навчальному році засідання Школи педагогічної майстерності майстрів виробничого навчання, яке провів заступник директора з НВР Калетник Р.В. На засіданні обговорили стратегію, принципи, напрямки, цілі роботи Школи. Присутні активно долучились до обговорення питання ролі майстра виробничого навчання в житті ліцею. Методист ліцею Попова С.М. зупинилась на питанні планування роботи майстра виробничого навчання над індивідуальною методичною проблемою.

Перший урок незвичайний, бо він не стосується жодного з предметів. Це урок державності, громадянськості, людяності. Сьогодні, в День знань, після лінійки, першокурсники були запрошені до актової зали на перший урок «Ми українці, ми – європейці!», який для учнів підготували викладачі Борошенко Е.Я, Попова С.М., Герасим’юк Г.А., Босюк В.С., Попов А.Ф. Перегортаючи сторінки усного журналу «З Україною в серці», «Україна – держава європейська», «…І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь», «Основа демократії – людина», учні разом із педагогами відзначили, яке складне й відповідальне завдання випало теперішньому поколінню – побудова європейської України. Дійшли висновку, що ми є європейці настільки, наскільки ми – українці. Європа не навколо нас, вона – у нас самих. І лише відчувши себе справжнім українцем, можна збудувати свій український дім за європейськими стандартами.

18 червня 2019 року, згідно плану роботи ліцею, відбулося чергове засідання педагогічної ради, на якому розглядалось питання методичної роботи.

Із звітом про методичну роботу виступила методист Попова С.М. Вона проаналізувала колективну, групову та індивідуальну форми методичної роботи, яка проводилась протягом 2018/2019 навчального року. Методист подякувала колегам за роботу та завершила доповідь словами Гордона Драйдена «Пам’ятай: усі ми разом розумніші, ніж кожен із нас».

7 травня викладач Якубович І.О. провів єдиний національний урок для учнів ліцею «Безпека на дорозі – безпека життя». Іван Орестович звернув увагу на необхідність дотримання Правил дорожнього руху, нагадав про основні засади безпечної поведінки та культури на дорозі. Переглянуті відео дорожньо-транспортних пригод спонукали учнів до роздумів. Викладач висловив сподівання, що дотримання Правил дорожнього руху дозволить зберегти не одне життя.

            А напередодні, 6 травня для учнів ліцею була організована зустріч із лейтенантом поліції Ізбором О. В. Особливу увагу Олександр Валерійович приділив дисципліні учасників дорожнього руху та мотивації неухильного дотримання ними Правил дорожнього руху. Разом з представником поліції присутні повторили основні права пішоходів, велосипедистів, пасажирів, а також правила поведінки на дорозі. На завершення зустрічі учні мали змогу задати свої запитання, на які отримали обґрунтовані відповіді.

18 квітня 2019 року в ліцеї було проведено І етап конкурсу «Професійний талант року – 2019». Конкурс проводився з метою створення умов для виявлення обдарованої молоді, розвитку соціальної активності учнів відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації № 113 від 07.03.2019 р. та наказу № 47 від 29.03.2019 р. по ліцею згідно Положення про конкурс «Професійний талант року» в закладах професійної (професійно-технічної) освіти області».       

            Учасники конкурсу Присяжнюк Віталіна (група № 21), Старкін Руслан (група № 2), Петрюк Дмитро (група № 26), Гамалюк Василь (група № 27), Гуйван Олександр (група № 21) представили на розгляд журі: візитну картку учасника «Дозвольте відрекомендуватися», мультимедійну презентацію «Мій заклад освіти і моя майбутня професія» з елементами майстер-класу щодо обраної професії. Кожен учасник також взяв участь в експромті «Моя позиція», де за 1 хв. знайшов вихід із запропонованої ситуації, що передбачала володіння професійними знаннями.

            Всі конкурсанти гарно справились із поставленими завданнями, продемонстрували високий рівень знань та різноманіття інтересів.

18 квітня 2019 року викладач професійно-теоретичної підготовки Геряк Г.Т. провела урок-гру у формі брейн-рингу у групі № 7, яка навчається за професією «Електрогазозварник». Захід проводився з метою систематизації та поглиблення знань, здобутих на уроках спецтехнології.

            Змагались дві команди – «Електроди» та «Аргон». Під час конкурсів «Представлення команд», «Розминка», «Склади слово», «Збери схему організації робочого місця зварника», «Розшифруй умовне позначення електроду та марку зварювальної проволки», «Хто більше», «Розгадай кросворд», «Зварювальна пантоміма» учні проявили винахідливість, кмітливість, вміння роботи у команді.

            Брейн-ринг пройшов цікаво, учні мали змогу у змагальницькій боротьбі перевірити свої знання з професії. За підсумками журі кращою була команда «Аргон». 

           29 березня 2019 засіданням методичної комісії завершився фаховий тиждень операторів комп’ютерного набору та електромеханіків з ремонту і обслуговування лічильно-обчислювальних машин. Тема засідання «Форми і методи організації виробничого навчання». З доповіддю «Сучасні форми і методи виробничого навчання, методика їх вибору» виступила майстер виробничого навчання Волощук С.Г. Сільвія Георгіївна зазначила, що успіх   виробничого   навчання   значною   мірою   залежить не тільки від правильного визначення його мети і змісту, а й від засобів досягнення цієї мети, тобто від методів навчання, які використовуються майстрами у різних навчально-виробничих умовах. Добір методів залежить не тільки від мети і змісту навчання, а й від численних інших причин, зокрема від специфічних особливостей професії, рівня попередньої професійної підготовки і віку учнів, умов навчально-виробничого процесу.

            На засіданні підвели підсумки фахового тижня. Поділились враженнями стосовно проведених заходів, окреслили плани щодо майбутнього. На засіданні були присутні заступник директора з НВР Калетник Р.В., старший майстер Федорович Е.Л. та методист ліцею Попова С.М.

28 березня 2019 року було проведено підсумкове засідання атестаційної комісії ліцею. На засіданні була присутня методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області Горбан Є.І. Працівники, що атестуються, представили презентаційні портфоліо. За підсумками роботи атестаційної комісії ухвалено рішення:

Присвоїти кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії» викладачу інформатики Калетнику Р.В. та підтвердити кваліфікаційну категорію «спеціаліст» вихователю Марчук Г.П. Вітаємо Руслана Вікторовича та Ганну Петрівну!

Порушити клопотання перед атестаційною комісією Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації:

- про відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічному званню «старший викладач» - викладачу професійно-теоретичної підготовки Марчуку М.В.

- про відповідність раніше встановленому 14 тарифному розряду та педагогічному званню «майстер виробничого навчання другої категорії» майстру в/н Сікун І.М.

Успіхів колегам!

            25 березня 2019 року імпрезою «Ми і професія…» та виставкою стіннівок розпочався тиждень фахівців, що розуміються на комп’ютерній техніці. А саме фаховий тиждень операторів комп’ютерного набору та електромеханіків з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин.        

            Учні навчальних груп № 11, 21, 31, в святково прибраній актовій залі, представляли домашнє завдання, яке отримали напередодні. А завдання було таке:

  1. Підготувати і представити мультимедійну презентацію «Мій заклад освіти і моя майбутня професія» з елементами майстер-класу.
  2. Підготувати і представити візитну картку учня-представника від навчальної групи «Дозвольте відрекомендуватися».
  3. Підготувати художній номер від групи.

            Крім того, представник від навчальної групи взяв участь в експромті «Моя позиція», де за 1 хв. він знайшов вихід із запропонованої ситуації, що передбачає володіння професійними компетентностями.

            Учні відповідально поставились до виконання домашнього завдання. Результат – гарний захід, позитивні емоції. Найактивнішими були:

  • група № 31 – Діана Іванова, Ольга Дерев’янко, Сергій Вацеба, Вікторія Тимофійчук, Світлана Бурлачук, Анжела Лупащук, Сергій Токар;
  • група № 11 – Андрій Марчук, Михайло Пензар, Іван Йовдій, Ангеліна Флоря, Ігор Ходан, Сергій Соляник;
  • група № 21 – Олександр Корнійчук, Уляна Григоряк, Василь Пилипюк, Олександр Гуйван, Тимофій Куніш.

            Присутніх зі святом привітали заступник директора з НВР Калетник Р.В. та викладач спецдисциплін Попов А.Ф.

21 березня 2019 року в ліцеї відбулось чергове засідання Школи педагогічної майстерності майстрів виробничого навчання, яке провів керівник Школи майстер Герасим’юк Г.А. Розглядались такі питання: працевлаштування учнів та моніторинг ринку праці (досвідом поділились майстри випускних груп Лобач І.І. та Шиян В.С.); самоосвіта майстра виробничого навчання (керівник Школи Герасим’юк Г.А.); дуальна система професійної освіти (заступник директора з НВР Калетник Р.В.). Присутні активно включились в обговорення, обмінялись думками.