Міжнародна організація праці офіційно заснувала Всесвітній день охорони праці, який вперше відзначався у 2003 році. Основне завдання цього Всесвітнього дня – привернути увагу до масштабу проблеми  виробничих травм і загибелі на виробництві. Для цього в кожній країні і, зокрема, в Україні створена законодавча база охорони праці. Дотримання правил і норм цього законодавства дає можливість попередити і запобігти нещасні випадки. Враховуючи  сучасне сьогодення звертається увага також на безпеку та здоров’я  на роботі, враховуючи встановлений режим  в 2021 році.

https://drive.google.com/file/d/1GDitttQvik3yx5HjmLNW8QNKVP3Pryh9/view?usp=sharing

27 квітня 2019 року в ліцеї було проведено І етап конкурсу «Професійний талант року – 2021». Конкурс проводився з метою створення умов для виявлення обдарованої молоді, розвитку соціальної активності учнів, відповідно до наказу Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації № 79 від 23.03.2021 року «Про проведення конкурсу «Професійний талант року-2021» у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області» та згідно Положення про конкурс «Професійний талант року» в закладах професійної (професійно-технічної) освіти області». Врахувавши епідеміологічну ситуацію конкурс проводився онлайн.

            Учасники конкурсу Адажінік Євген (група № 5), Кудрик Іван (група № 2), Мигик Станіслав (група № 21), Богданюк Олег (група № 26), Козьма Артур (група № 16), Унгурян Богдан (група № 21), Ватаманюк Василь (група № 11) підготували і надіслали на розгляд журі: візитну картку учасника «Дозвольте відрекомендуватися», мультимедійну презентацію «Мій заклад освіти і моя майбутня професія» з елементами майстер-класу щодо обраної професії. Кожен учасник приєднався до відеодзвінка на платформі Google Meet і взяв участь в експромті «Моя позиція», де за 1 хвилину знайшов вихід із запропонованої ситуації, що передбачала володіння професійними знаннями. Всі конкурсанти гарно справились із поставленими завданнями, продемонстрували високий рівень знань та різноманіття інтересів.

            Враховуючи результати виконання завдань конкурсу та висновки журі, переможцями стали: І місце – Богданюк Олег; ІІ місце – Унгурян Богдан; ІІІ місце – Адажінік Євген. Вітаємо переможців.

            Бажаємо усім конкурсантам та їхнім наставникам міцного здоров’я, щастя, невичерпної енергії, оптимізму, творчих здобутків, сили та наснаги.

25 лютого 2021 року майстер виробничого навчання Гнеп М. М., на платформі Zoom, провів відкритий урок для здобувачів освіти групи № 26, яка навчається за професією «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів». Тема уроку: Система охолодження двигуна. Майстер розповів як виконувати технічне обслуговування системи охолодження двигуна, показав як користуватися інструментом та обладнанням. Звернув увагу на дотримання правил охорони праці при виконанні робіт з технічного обслуговування системи охолодження двигуна.

ДКА – це завершальний етап навчально-виробничого процесу. 27 січня 2021 року, з дотриманням санітарно-епідеміологічних норм, про свої знання, вміння та навики перед державною кваліфікаційною комісією звітували здобувачі освіти групи № 22 «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів; водій автотранспортних засобів (категорії «В» і «С»)».

Рішенням державної кваліфікаційної комісії випускникам присвоєно кваліфікацію слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів четвертого розряду.

Бажаємо всім випускникам ліцею міцного здоров’я, особистих перемог, реалізації задумів та професійного зростання!

Сьогодні, як ніколи, підвищується роль освіти у підготовці учнівської молоді до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, а екологічна ситуація з кожним роком погіршується. Життєво  необхідно озброїти молоде покоління знаннями, уміннями і розумінням важливості збереження власного життя і здоров’я.

В рамках тижня БЖД  в ліцеї з 23 по 27 листопада було проведено ряд заходів:

Психолог ліцею  Семенчук  Н.В.  провела  міні-лекторій  в  групах  на тему: «За  здоровий спосіб  життя!»

            Інженер з ОП  Геряк Г.Т.  провела  вікторину  серед учнів  1  курсу на тему: «Чи знаєш, ти , знаки  безпеки?»  та  «Поведінка  учня при пожежній небезпеці».

Цікавою і  корисною  була  проведена  лекція  в групах  медсестрою Гнеп Г.В.  на тему: «Забезпечення  вимог  профілактики  Ковід-19  щодо гігієни праці  в навчальному закладі», а також  продемонстровано  «Надання допомоги при опіках».

Майстрами виробничого навчання проведені   години спілкування в групах  на теми: «Безпека  людини  при низьких температурах  у зимовий  період» та « Безпечний Новий рік».

Відповідальний за пожежну безпеку в ліцеї Гуцуляк С. Я. розповів  здобувачам освіти про алгоритм  дій  під час пожежі.

 

11 лютого 2020 року про свої знання, вміння та навики перед державною кваліфікаційною комісією звітували учні групи № 22 «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів; водій автотранспортних засобів (категорії «В» і «С»)».

ДКА – це завершальний етап навчально-виробничого процесу. Випускники успішно пройшли повний курс навчання з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки, виконали кваліфікаційні пробні роботи та завершили виробничу практику. Саме сьогодні, вони мали можливість показати свої знання, вміння та навички, які здобули під час навчання у стінах ліцею.

Рішенням державної кваліфікаційної комісії випускникам присвоєно кваліфікацію слюсаря з колісних транспортних засобів четвертого розряду.

10 грудня 2019 року уроком виробничого навчання, який провів майстер виробничого навчання Герасим’юк  Г. А. в ліцеї розпочався цикл відкритих уроків «Урок дає досвідчений педагог». Заняття проходило в групі № 2, яка навчається за професією «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, водій автотранспортних засобів (категорії «В» і «С»)». Назва компетентності: «Виконання операцій щоденного технічного обслуговування та ТО-1». Тема уроку: «Виконання робіт технічного обслуговування електрообладнання». Епіграфом уроку Герасим’юк Г.А. обрав вислів Генрі Форда «Найкраща робота – це високооплачуване хобі». Під час актуалізації знань здобувачі освіти пригадали, що необхідно знати для виконання комплексів робіт ЩТО та ТО-1 електрообладнання автомобілів. Вступний інструктаж був проведений з детальним поясненням нового матеріалу і показом трудових прийомів. Пояснення супроводжувалось мультимедійною презентацією.

Традиційно у листопаді місяці в ліцеї проходить конкурс фахової майстерності верстатників широкого профілю. Ось і сьогодні, 1 листопада 2019 року, змагалися учні другокурсники, які здобувають професію «Верстатник широкого профілю».

            Конкурс складався з теоретичного та практичного турів. Теоретичний тур виконувався у комп’ютерному класі і включав тестові завдання із спеціальних дисциплін. Практичний тур виконувався в токарній майстерні і включав завдання по токарній обробці деталей.

Професія електрогазозварника є сьогодні однією з найбільш затребуваних, оскільки без зварювання не обходиться практично жодне виробництво. Професія зварювальника - це велике мистецтво. Той, хто зуміє опанувати досконало навичками роботи зі зварювальним апаратом, той стане віртуозом зварювальної справи.

27 червня 2019 року про свої знання, вміння та навики перед державною кваліфікаційною комісією звітували учні групи №7, які навчалися за професією «Електрогазозварник».  

Всі учні успішно захистили дипломні роботи. Рішенням державної кваліфікаційної комісії випускникам присвоєно кваліфікацію електрогазозварника третього розряду.

27 червня 2019 року учні групи № 11, які навчаються за професією «Оператор комп’ютерного набору; електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин», після успішного закінчення виробничої практики, виконання кваліфікаційних робіт звітували перед кваліфікаційною комісією про свої знання та вміння.

            Рішенням кваліфікаційної комісії учням присвоєно кваліфікацію оператора комп’ютерного набору другої категорії. Учні відповідально поставились до цієї події, підготували презентації.