14 травня 2019 року Чернівецький професійний машинобудівний ліцей взяв участь у Ярмарку робітничих професій, який відбувся в Центральному парку культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченка. згідно плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області.

У «містечку майстрів» наші учні демонстрували майстер-класи: «Діагностика електрообладнання та двигуна автомобіля», «Електрорадіомонтажні роботи», «Обробка металу різанням», «Складання та модернізація ПК», «Керування автомобілем на автотренажері». Також були представленні кращі творчі учнівські роботи. Всі бажаючі мали змогу переглянути відеоролики з професій, що готує наш заклад та отримати рекламні буклети з запрошенням на навчання.

25 квітня 2019 року в ліцеї проходили заходи по відзначенню Всесвітнього дня охорони праці. Інженер з ОП Геряк Г.Т. розповіла про історію його виникнення. Міжнародна організація праці офіційно заснувала Всесвітній день охорони праці, який вперше відзначався у 2003 році. Основне завдання цього дня – привернути увагу до масштабу проблеми виробничих травм і загибелі на виробництві. Для цього в кожній країні і, зокрема, в Україні створена законодавча база охорони праці. Дотримання правил і норм цього законодавства дає можливість попередити і запобігти нещасні випадки.

З цієї нагоди учні груп № 2,№ 17,№ 26,№ 21 підготували презентації з пожежної безпеки і з БЖД, а саме: матеріали по темі пожежної безпеки представили учні групи № 17; про шкідливі звички чи життя в своє задоволення розповіли учні групи № 26; тютюнопаління – загроза здоров’ю – такою була презентація учнів групи № 2; охорона праці при виконанні робіт в майстерні з ремонту і обслуговуванні лічильно-обчислювальних машин – тема групи № 21.

16 квітня 2019 року, у ліцеї відбувся фаховий конкурс серед учнів групи № 7, які навчаються за професією «Електрогазозварник». Конкурс проходив у два тури. Перший тур – теоретична частина, яку учні виконували у комп’ютерному класі.

Другий тур конкурсу – практична частина. Її учні виконували в виробничій майстерні. Завданням було – зварювання виробу «Резервуар зварний». Зварювання виробу охоплювало різноманітні види зварних швів. Всі учасники конкурсу успішно справились із завданням.

Переможцями стали:

І місце – Дарійчук Назарій;

ІІ місце – Рябокінь Василь;

ІІІ місце – Павлюк Віталій.

         11 квітня 2019 року у споркоплексі «Олімпія» відбувся «Ярмарок вакансій та кар’єри», який організував Чернівецький обласний центр зайнятості. Свої вакансії презентували 46 роботодавців міста та були представлені промислові, транспортні, комунальні підприємства, банківські установи, торговельні мережі, оздоровчі заклади. Вони пропонували роботу електрикам, слюсарям, газозварникам, швачкам, водіям, касирам та іншим.

            Наш навчальний заклад взяв участь у даному заході. Представники ліцею мали змогу ознайомити випускників шкіл та учасників Ярмарку з переліком професій, умовами вступу і навчання у нашому закладі. А учні випускних груп змогли побачити кого зараз потребує ринок праці, які вимоги ставляться до працівників.

Сучасне молоде покоління достатньо мобільне, воно спроможне швидко реагувати на зміни, які відбуваються в суспільстві, але самостійно орієнтуватися на ринку праці вдається далеко не кожному. Саме тому з майбутніми випускниками ведеться робота по набуттю навичок щодо пошуку роботи.

3 квітня 2019 року, для випускників ліцею, фахівець відділу організації профорієнтації Чернівецького обласного центру зайнятості Івасюк Марія Вікторівна провела відеолекторій в рамках проекту «Планування кар’єри – запорука успішного майбутнього». Учні були ознайомлені з особливостями працевлаштування в сучасних умовах, як підготуватись до співбесіди, можливістю використання джерел інформації про вакансії. Також дізнались як писати резюме та як створити відеорезюме. Марія Вікторівна запросила випускників на ярмарок вакансій, який відбудеться 11 квітня у споркоплексі «Олімпія», що організовує Чернівецька міська філія Чернівецького обласного центру зайнятості.

            Професійна підготовка учнів професійно-технічних навчальних закладів здійснюється у декілька етапів. Кількість етапів визначається кількістю рівнів кваліфікації (розрядів, класів, категорій) та термінами навчання. Кожен етап забезпечує отримання відповідного рівня кваліфікації робітничої професії, завершується виробничою практикою та поетапною атестацією, а при повному завершенні навчання – державною кваліфікаційною атестацією. Поетапна атестація відноситься до проміжного контролю.

            29 березня 2019 року про свою готовність до самостійного виконання комплексу робіт з професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів» звітували учні групи № 2. обраної професії. Учні проходили виробничу практику на сучасних підприємствах міста й області і набули певного досвіду роботи на виробництві. Всім присвоєно другий розряд слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів.

27 березня 2019 року, в рамках в фахового тижня операторів комп’ютерного набору та електромеханіків з ремонту і обслуговування ЛОМ, з метою стимулювання технічної творчості, розвитку уважності, зосередженості, технічного мислення, точності рухів, вміння працювати командно, відбувся конкурс «Склади комп’ютер», який уже став традиційним. Групи, що навчаються даній професії, делегували для участі в змаганнях по двоє найбільш компетентних учасників.

Завданням було – за найменший час зібрати системний блок і з допомогою програм для роботи з жорсткими дисками підготувати його до встановлення операційної системи.

Найкращий результат показала команда групи № 31 в складі Олександра Гордея та Сергія Вацеби. Другими були хлопці групи № 11 Сергій Соляник та Ігор Ходан. Олександр Корнійчук та Максим Криштанович (група № 21) стали третіми.

           В рамках фахового тижня, з метою виявлення обдарованих учнів, підвищення професійної майстерності, розвитку творчих здібностей, вдосконалення умінь і навичок, популяризації професії, 26 березня 2019 року в ліцеї відбувся конкурс фахової майстерності серед учнів навчальних груп № 11, 21, які навчаються за професією оператор комп’ютерного набору.

           Конкурс проходив у два тури: перший – теоретичний, другий тур – виконання практичного завдання. Виконавши завдання теоретичної частини у вигляді тестів, конкурсанти приступили до виконання практичної частини. Оцінка виконання практичних завдань здійснювалась за такими критеріями, як: швидкість, якість виконання роботи, правильність набору тексту та його форматування, робота з графічними об’єктами, списками, колонтитулами, вміння працювати з функціями, формулами, діаграмами в табличному процесорі.

            Роботу оцінювало компетентне журі. За підсумками набраних балів, по кожному етапу конкурсу, місця були розподілені наступним чином: І-е місце – Лакуста Юлія (70 балів), ІІ-е місце – Пензар Михайло (69,5 балів), ІІІ-є місце – Йовдій Іван (68 балів).

            1 березня 2019 року про свою готовність до самостійного виконання комплексу робіт з обраної професії звітували учні групи № 21 «Оператор комп’ютерного набору; електромеханік з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин». Рішенням кваліфікаційної комісії учням присвоєно кваліфікацію оператора комп’ютерного набору першої категорії.

         22 лютого 2019 року майстер Сікун І.М. провела відкритий урок виробничого навчання у групі № 11, що саме й навчається за професією «Оператор комп’ютерного набору».

     Тема програми: Технологія комп’ютерної обробки інформації. Тема уроку: Робота з колонками. Актуалізація знань проводилась у формі бліц-опитування. Дві команди по черзі відповідали на запропоновані майстром запитання. Були і бонусні   питання. Новий матеріал майстер подавала, використовуючи мультимедійну презентацію. Перед виконанням практичних вправ Ірина Миколаївна разом з учнями пригадали правила охорони праці при роботі на ПК. Самі ж практичні завдання були цікавими, різноманітними. Учні вдосконалювали вже набуті вміння та  вчились прийомів створення газетної статті.