Заводи і фабрики без робітників, надшвидкі потяги, автомобілі без водіїв, роботи-прибиральники й автоматизовані будинки, мультифункціональні гаджети та 3D-принтери, електронний маркетинг, фрілансинг…

          Сучасність стає дедалі ближчою до уявного світу письменників-фантастів. Стрімкий розвиток комп’ютерної техніки і її різноманітного програмного забезпечення – це одна з характерних ознак сучасного періоду розвитку суспільства. Технології, основним компонентом яких є комп’ютер, проникають практично в усі сфери людськоїдіяльності.

      24 листопада 2017 року, з метою узагальнення знань учнів про автоматизацію, комп’ютеризацію технологічних процесів, застосування промислових роботів, автоматичних приладів на виробництві та в побуті і розвитку дитячої творчості, в ліцеї, викладачем інформаційних технологій Поповою С.М., було проведено учнівську конференцію «Автоматизація на виробництві і не тільки!».

       При підготовці до даного заходу працювало три творчі групи, представники навчальних груп № 2, 36, 37, які навчаються за професією «Слюсар з ремонту автомобілів».  Вони дослідили такі питання:

- Автоматизація поруч! (Дудчак Роман, Сокорський Олександр, Яковець Анатолій – група №2);

- Роботи – не захмарне майбутнє, а сьогодення! (Коновал Віктор, Куриш Давид, Скрипкар Валерій – група №37);

- Комп’ютерна діагностика – автоматизація пошуку несправностей автомобіля. (Самокіщук Василь, Кричуняк Мирослав, Матяш Микола – група №36).

            Результатом виконання проектів стали виступи, презентації та вдало підібрані відеоролики.