На виконання планів роботи Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації і Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області на 2017 рік, та у відповідності до наказу Департаменту освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації від 22.09.2017  № 414,  5 жовтня 2017 року на базі нашого ліцею відбувся обласний семінар-практикум викладачів спеціальних дисциплін та майстрів виробничого навчання з підготовки кваліфікованих робітників сфери «Інформаційно-комунікативні мережі» професійно-технічних навчальних закладів області з проблеми: «Забезпечення якості формування професійних компетенцій учнів через використання інформаційно-комунікаційних засобів навчання».

         Привітали учасників семінару методист НМЦПТО у Чернівецькій області Горбан Є.І. та директор ліцею Марчук М.В. Присутні переглянули відеопрезентацію навчального закладу. Євдокія Іванівна розповіла про важливість компетентнісної основи змісту професійно-технічної освіти, а саме оволодіння кожним майбутнім кваліфікованим робітником конкретними компетентностями. Адже сучасні технології та форми організації виробництва вимагають підготовки працівників, які володіють новими навичками, високою кваліфікацією, здатністю до змін.

             В рамках майстер-класу «Формування професійних компетенцій учнів шляхом застосування інформаційно-комунікаційних засобів навчання» було проведено:

- демонстраційний урок теоретичного навчання з предмету «Комп’ютерні системи та мережі» на тему «Установлення обладнання і драйверів пристроїв, керування роботою пристроїв» - викладач ліцею Попов А.Ф.;

- Фрагмент демонстраційного уроку виробничого навчання на тему «Удосконалення техніки письма» - майстер виробничого навчання ліцею Скляренко О.Т.

            На уроці теоретичного навчання використовувались різні форми та методи: виконання тестових та практичних завдань на ПК, самостійна робота з підручниками, та застосовувались елементи модульного навчання.

            Урок виробничого навчання проведений у вигляді ділової гри. Змагались три команди за право отримання замовлення на виготовлення листівок. Учні показали свої практичні навики та вміння використовувати ПК для видавничих цілей.

            На уроках формувались професійні компетентності майбутніх кваліфікованих робітників.

            Під час обговорення уроків учасники семінару-практикуму відмітили професіоналізм, майстерність, високу методичну підготовку  наших колег.

        Викладач спецдисциплін, заступник директора з навчально-виробничої роботи ЧВПУР Писаревська Г.М. презентувала досвід використання веб-квестів та  е-портфоліо на уроках технології комп’ютерної обробки інформації.

            Методичний батл «Роль використання інформаційно-комунікаційних засобів навчання                            у формуванні професійних компетенцій майбутніх кваліфікованих робітників: за і проти» завершив семінар-практикум. Під час підведення підсумків роботи були схвалені рекомендації та всім учасникам були вручені сертифікати.