Бабин Яр – трагедія всього людства, яка сталася на українській землі. І тому ми, українці, не маємо  права забувати про неї. Тема трагедії Бабиного Яру сьогодні дуже актуальна, оскільки вона тісно пов’язана з питаннями патріотизму, самопожертви в ім’я високої ідеї, єдності нації, її політичної свідомості.

29 вересня 2016 року викладач історії Чернівецького професійного машинобудівного ліцею Боднар Н.М. провела урок памяті «Бабин Яр: без права на забуття». Мета уроку –  увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок української історії, вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації України, мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху. Напередодні  уроку бібліотекарем  Бреник Г.В.  була підготовлена виставка історичної та художньої літератури, періодичних джерел «75 років пам’яті: забуттю не підлягає». На уроці було розкрито зміст і наслідки трагедії Бабиного Яру. Учні підготували презентації, повідомлення. Викладач провела урок емоційно, зворушливо. Не залишила байдужими учнів та присутніх на уроці педагогічних працівників.

       Боротьба за Незалежну Соборну українську державу продовжується. Мир, злагода, єдність багатонаціонального українського суспільства, громадянська позиція, патріотизм, збереження величної пам'яті про бойові звитяги та трудові звершення для нащадків – запорука сучасних і майбутніх історичних перемог України.