2 червня 2021 року, викладач української мови та літератури Борошенко Е. Я. із здобувачами освіти групи № 16 провела урок «Василь Стефаник. Знайомство здалеку і зблизька…».

Урок був проведений за такими розділами:

  • Любов до українського – родом із дитинства;
  • Просвітник та борець за права селян;
  • Звички, побут та родина Стефаника;
  • Думки сучасників та критиків про Василя Стефаника.

На завершення уроку здобувачі освіти прокоментували слова Василя Стефаника з його промови на своєму ювілеї «Кажуть, що я песиміст. Але це не правда. Я оптиміст. Я представив ваше темне життя і представив ваш настрій. І все те страшне, що є в ньому, що так болить мене, писав я, горіючи, і кров зі сльозами мішалася. Але коли я найшов у ваших душах такі слова, що можуть гриміти, як грім, і світити, як зорі, то це оптимізм».

Міжнародний математичний конкурс “Кенгуру” проводиться з метою популяризації математичних знань серед учнів, аналізу та запровадження сучасних інноваційних освітніх технологій навчання в Україні. Цьогоріч конкурсу 25 років. Задачі відібрані для конкурсу – це продукт математиків з понад 80 країн світу. Мільйони учнів мають можливість зануритися через конкурс у цікавий світ математики, що є винятково важливим і корисним, адже сприяє інтелектуальному розвитку.

Сьогодні, 19 травня 2021 року, учні-ліцеїсти під керівництвом викладача математики Федірчик Л. Я., долучились до конкурсу і перевіряли своє мислення та математичну спритність. Чекаємо на високі бали та сертифікати “Відмінний результат”!

27 травня 2021 року, на виконання плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернівецькій області, на базі ДПТНЗ «Чернівецький професійний машинобудівний ліцей» відбулась олімпіада з креслення серед здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти з професій «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування» та «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів». Олімпіада складалась з одного практичного туру. Тривалість виконання завдання 3 години.

            Учасники виконували комплексні завдання, які охоплювали теми: лінії креслення; шрифти креслярські; прийоми креслення контурів технічних деталей; проектування точки; проектування прямої; проектування площини; проектування геометричних тіл; зображення: вигляди, розрізи, перерізи.

            Компетентне журі у складі Беньовської Ганни Онуфріївни, методиста НМЦ ПТО у Чернівецькій області та викладачів креслення з ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей автомобільного сервісу», Вищого професійного училища № 24 м. Заставна, Ставчанського професійного ліцею, Глибоцького професійного ліцею, ДПТНЗ «Чернівецький професійний машинобудівний ліцей» на основі критеріїв оцінювання: компоновка, побудова трьох виглядів, виконання фронтального розрізу, проставлення розмірів, оформлення креслення згідно ДСТУ оцінило роботи учасників.

            Здобувачі освіти Білан Мар’ян (Глибоцький професійний ліцей) та Бичков Артем (ДПТНЗ «Чернівецький професійний ліцей автомобільного сервісу») отримали дипломи учасника олімпіади. Остап’юк Михайло (Вище професійне училище № 24 м. Заставна) – диплом ІІІ ступеня, Сирота Назарій (ДПТНЗ «Чернівецький професійний машинобудівний ліцей») – диплом ІІ ступеня. Переможцем став здобувач освіти Ставчанського професійного ліцею Сорокін Віталій.

Сучасне суспільство характеризується швидкими змінами в усіх сферах життя, що особливо впливає на розвиток освітянського простору. Освітня сфера, яка є основоположницею формування світогляду, духовного становлення особистості, зазнає значних трансформаційних процесів. Простір, де стикаються нові цінності й технології, нові стилі життя, вимагає нових, сучасних освітніх підходів. Гуманізація освіти, її орієнтація на розкриття особистісного потенціалу зумовили виникнення й удосконалення нових освітніх технологій.

            Саме про компетентнісний підхід до освіти, 03 червня 2021 року, говорили на засіданні Школи професійної майстерності викладачів. Тема засідання: Нові методи і підходи в організації освітнього процесу з метою підвищення інтересу здобувачів освіти до поглиблення знань. Методист ліцею Попова С. М. зупинилась на важливості формування ключових компетентностей, тих, яких кожен потребує для особистої реалізації, розвитку, активної громадянської позиції, соціальної інклюзії та працевлаштування і які здатні забезпечити особисту реалізацію та життєвий успіх протягом усього життя. Викладач української мови та літератури Борошенко Е. Я. висвітлила питання «Нові методики та підходи в організації навчальної роботи з метою підвищення інтересу здобувачів освіти до поглиблення знань з предметів суспільно-гуманітарного циклу». Зазначила, що ефективність освіти під час пандемії та дистанційного навчання значною мірою залежить від уміння педагога правильно вибрати методи і прийоми навчання в конкретних умовах для кожного заняття. Викладач фізики Добрянський С. І. поділився враженнями від проходження курсів підвищення кваліфікації при ІППОЧО. Зазначив, що відповідно до вимог часу, педагогу сьогодні треба змінити філософію навчання: вимагати від здобувачів освіти творчого і нестандартного підходу до вирішення завдань, готувати їх до критичного мислення, як працювати в командах, як створювати принципово нові ідеї, бути винахідливими.

Міністерство освіти і науки України спільно із соціальними партнерами працює над впровадженням у закладах професійної (професійно-технічної) освіти кар’єрного консультування учнівської молоді.

            У рамках реалізації проекту «Підтримка Євросоюзом сходу України – відновлення, зміцнення миру та урядування» програми ООН із відновлення та розбудови миру, за фінансової підтримки Європейського Союзу, розроблено навчальний посібник курсу «Основи підприємництва», до підготовки якого долучались методисти НМЦ ПТО у Луганській, Донецькій та Запорізькій областях.

            Навчальний посібник «Основи підприємництва» схвалено ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» для використання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти (лист ІМЗО від 23.11.2020 №221/12-Г-1020) та розміщено на сайті Міністерства освіти і науки України за посиланням:

https://mon.gov.ua/.../04/19/Osnovy%20pidpryyemnytstva.pdf

або https://mon.gov.ua/storage/app/media/pto/2021/04/19/Osnovy%20pidpryyemnytstva.pdf?fbclid=IwAR0NqMb488tB1gL4XIfuMF6ILdClsyWBVw1hhnzu5M-mtTOehqB25LfANlo

Засіданням методичної комісії завершився фаховий тиждень операторів комп’ютерного набору і електромеханіків з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин. Тема засідання «Особливості використання модульної технології навчання на уроках професійно-практичної та професійно-теоретичної підготовки». З доповіддю на тему «Модульна технологія навчання в системі професійно-технічної освіти» виступила майстер виробничого навчання Волощук С. Г. Голова методичної комісії Попов А. Ф. поділився досвідом використання цієї технології при вивченні предмету «Основи слюсарної справи».

            Члени методичної комісії підвели підсумок фахового тижня проведеного онлайн. Відзначили здобувачів освіти, які активно долучились до онлайн-олімпіади, створення електронних газет та творчого проекту «Людина. Інформація. Комп’ютер».

            Всім здоров’я, терпіння, наснаги!

В рамках фахового тижня операторів комп’ютерного набору, електромеханіків з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин, з метою підвищення інтересу здобувачів освіти до вивчення та зацікавленості предметами професійно-теоретичного циклу викладач Попов А. Ф. запропонував здобувачам освіти 11 та 21 групи взяти участь у онлайн-олімпіаді. Учням успіхів!

До фахового тижня педагоги ліцею професії «Оператор комп’ютерного набору; електромеханік з ремонту та обслуговування ЛОМ» та здобувачі освіти навчальних груп 11, 21, 31 Денис Решетнік, Василь Ватаманюк, Іван Диякон,  Станіслав Мигик, Богдан Унгурян, Олег Шевчук, Микола Гостюк, Іванна Кіцул, Іванна Гринько, Михайло Пензар, Юлія Лакуста представляють творчий проект «Людина. Інформація. Комп’ютер». Висновок роботи: сучасний комп’ютер – інформаційна система, яка в сучасному суспільстві стала необхідністю існування. І гарні фахівці, які працюють з цією системою, обслуговують її, завжди будуть необхідними і затребуваними. А професія «Оператор комп’ютерного набору, електромеханік з ремонту та обслуговування ЛОМ» – одна з спеціальностей сучасності!

https://www.youtube.com/watch?v=YHp-AVqeOX8&t=1s

Карантин вніс свої корективи у наше життя… Фаховий тиждень операторів комп’ютерного набору, електромеханіків з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин у ліцеї відбувається в онлайн-форматі. Пропонуємо до вашої уваги виставку електронних газет здобувачів освіти навчальних груп 11, 21, 31.

 9 березня в Україні відзначають день народження нашого славетного поета, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка. З нагоди свята запрошуємо всіх шанувальників українського слова взяти участь у вікторині, присвяченій життю та творчості поета.

https://www.youtube.com/watch?v=7R4XvoiqXKQ&t=1s