Міністерство освіти і науки України спільно із соціальними партнерами працює над впровадженням у закладах професійної (професійно-технічної) освіти кар’єрного консультування учнівської молоді.

            У рамках реалізації проекту «Підтримка Євросоюзом сходу України – відновлення, зміцнення миру та урядування» програми ООН із відновлення та розбудови миру, за фінансової підтримки Європейського Союзу, розроблено навчальний посібник курсу «Основи підприємництва», до підготовки якого долучались методисти НМЦ ПТО у Луганській, Донецькій та Запорізькій областях.

            Навчальний посібник «Основи підприємництва» схвалено ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» для використання у закладах професійної (професійно-технічної) освіти (лист ІМЗО від 23.11.2020 №221/12-Г-1020) та розміщено на сайті Міністерства освіти і науки України за посиланням:

https://mon.gov.ua/.../04/19/Osnovy%20pidpryyemnytstva.pdf

або https://mon.gov.ua/storage/app/media/pto/2021/04/19/Osnovy%20pidpryyemnytstva.pdf?fbclid=IwAR0NqMb488tB1gL4XIfuMF6ILdClsyWBVw1hhnzu5M-mtTOehqB25LfANlo

Засіданням методичної комісії завершився фаховий тиждень операторів комп’ютерного набору і електромеханіків з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин. Тема засідання «Особливості використання модульної технології навчання на уроках професійно-практичної та професійно-теоретичної підготовки». З доповіддю на тему «Модульна технологія навчання в системі професійно-технічної освіти» виступила майстер виробничого навчання Волощук С. Г. Голова методичної комісії Попов А. Ф. поділився досвідом використання цієї технології при вивченні предмету «Основи слюсарної справи».

            Члени методичної комісії підвели підсумок фахового тижня проведеного онлайн. Відзначили здобувачів освіти, які активно долучились до онлайн-олімпіади, створення електронних газет та творчого проекту «Людина. Інформація. Комп’ютер».

            Всім здоров’я, терпіння, наснаги!

В рамках фахового тижня операторів комп’ютерного набору, електромеханіків з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин, з метою підвищення інтересу здобувачів освіти до вивчення та зацікавленості предметами професійно-теоретичного циклу викладач Попов А. Ф. запропонував здобувачам освіти 11 та 21 групи взяти участь у онлайн-олімпіаді. Учням успіхів!

До фахового тижня педагоги ліцею професії «Оператор комп’ютерного набору; електромеханік з ремонту та обслуговування ЛОМ» та здобувачі освіти навчальних груп 11, 21, 31 Денис Решетнік, Василь Ватаманюк, Іван Диякон,  Станіслав Мигик, Богдан Унгурян, Олег Шевчук, Микола Гостюк, Іванна Кіцул, Іванна Гринько, Михайло Пензар, Юлія Лакуста представляють творчий проект «Людина. Інформація. Комп’ютер». Висновок роботи: сучасний комп’ютер – інформаційна система, яка в сучасному суспільстві стала необхідністю існування. І гарні фахівці, які працюють з цією системою, обслуговують її, завжди будуть необхідними і затребуваними. А професія «Оператор комп’ютерного набору, електромеханік з ремонту та обслуговування ЛОМ» – одна з спеціальностей сучасності!

https://www.youtube.com/watch?v=YHp-AVqeOX8&t=1s

Карантин вніс свої корективи у наше життя… Фаховий тиждень операторів комп’ютерного набору, електромеханіків з ремонту та обслуговування лічильно-обчислювальних машин у ліцеї відбувається в онлайн-форматі. Пропонуємо до вашої уваги виставку електронних газет здобувачів освіти навчальних груп 11, 21, 31.

 9 березня в Україні відзначають день народження нашого славетного поета, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка. З нагоди свята запрошуємо всіх шанувальників українського слова взяти участь у вікторині, присвяченій життю та творчості поета.

https://www.youtube.com/watch?v=7R4XvoiqXKQ&t=1s

26 лютого 2021 року відбулись засідання методичних комісій: слюсарів з ремонту колісних транспортних засобів – очно; гуманітарного циклу і суспільних дисциплін у програмі Google Meet; фізичного виховання та захисту Вітчизни на платформі Zoom. Про свою роботу протягом міжатестаційного періоду на засіданнях звітували: викладач професійно-теоретичної підготовки Кавуля Т. Л., майстри виробничого навчання Доніка О. В. та Гнеп М. М., викладач історії Боднар Н. М., викладач англійської мови Бучацька Л. І., викладач української мови і літератури Борошенко Е. Я., викладач фізичного виховання Грищук А. С.

            Кавуля Т. Л., Доніка О. В., Бучацька Л. І., Борошенко Е. Я. представили колегам презентації, з допомогою яких розповіли про свої здобутки, педагогічну проблему, над якою працювали упродовж п’яти років, про основні методи, прийоми й форми організації навчальної діяльності, які використовують під час проведення уроків та в позаурочній роботі. Грищук А. С. представила колегам свою відео візитівку, матеріали для дистанційного навчання. Гнеп М. М. та Боднар Н. М. розповіли про свої досягнення та здобутки за міжатестаційний період.

            Колегам успішної атестації!

25 лютого 2021 року, відбулись засідання методичних комісій операторів комп’ютерного набору, електромеханіків з ремонту ЛОМ та природничо-математичного циклу. Одним із питань, які розглядались на засіданнях був творчий звіт педагогічних працівників за міжатестаційний період.  Творчий звіт педагогічних працівників – альтернативна форма оцінки професіоналізму та результативності роботи, одна з форм дослідження та аналізу своєї роботи.

            Про свою роботу прозвітували майстер виробничого навчання Волощук С. Г. (представила колегам презентацію, у якій розповіла про свої досягнення, здобутки під час проведення уроків виробничого навчання та в позаурочній діяльності) та викладач хімії Козак С. М., яка розповіла про свої здобутки, педагогічну проблему, над якою працювала упродовж п’яти років, про основні методи, прийоми й форми організації навчальної діяльності, які використовує під час проведення уроків та в позаурочній роботі. Засідання пройшли у онлайн-форматі у програмі Google Meet та Zoom.

25 лютого 2021 року виповнюється 150 років від дня народження Лесі Українки – видатної української письменниці та громадської діячки, однієї з центральних постатей національної культури України. Задля популяризації та вшанування творчості письменниці бібліотекар Бреник Г. В. та класний керівник Скляренко О. Т. разом із здобувачами освіти групи № 21 підготували віртуальну літературно-музичну композицію «Слово, моя ти єдиная зброє…». А заступник директора Костинюк О. Е. та художник Григорець А. В. у бібліотеці зробили інсталяцію з нагоди відзначення ювілею Лесі Українки.

https://youtu.be/LvlUBXRjAUc

23 лютого 2021 року, викладач Козак С. М. провела відкритий урок з хімії для здобувачів освіти другого курсу. Урок було проведено онлайн на платформі Zoom. Тема уроку: Явище періодичної зміни властивостей елементів та їхніх сполук на основі уявлень про електронну будову атома. На уроці було узагальнено та систематизовано уявлення про явище періодичної зміни властивостей елементів і їхніх сполук на основі уявлень про електронну будову атомів, довено періодичну зміну властивостей хімічних елементів, а також властивостей простих і складних речовин на прикладі елементів 2 і 3 періодів. Мультимедійна презентація сприяла кращому засвоєнню матеріалу.