27 травня учні Чернівецького професійного машинобудівного ліцею здійснили екскурсію по мальовничих і казкових місцях Закарпатської області. Свою першу зупинку зробили в селі Ділове. Саме там знаходиться географічний центр Європи. Наступною зупинкою була   єдина в Україні ферма плямистих оленів у селі Іза. Учні мали змогу не тільки послухати цікаву розповідь про рідкісних тварин, а й погодувати їх та  зробити фото на пам’ять.

На ночівлю зупинилися між синіми хвилями річки Колочавки та вічнозеленим масивом Чертежика на території музею «Старе село» в Колочаві. На другий день, після ранкової зарядки та сніданку, учні здійснили екскурсію музеєм «Старе село». На його території відтворено село стародавньої Верховини із колочавських експонатів, які ознайомлюють із 300-річною історією побуту місцевих жителів. У скансені представлені пам’ятки культури різних часів та різних верств населення, як за соціальним статусом (бідняки, середняки), так і за видом діяльності (вівчарі, лісоруби, мірошники, шевці). На сьогодні музей «Старе село» налічує майже два десятки будівель та допоміжних господарських споруд. Музейний комплекс «Старе село» на Всеукраїнському конкурсі громадських музеїв, що відбувся у грудні 2009 року, у номінації «Традиції та звичаї моєї малої Батьківщини», був визнаний найкращим і отримав перше місце.

Недалеко, від села Колочава, на території Національного природного парку Синевир розташований єдиний в Україні і Європі реабілітаційний центр для ведмедів, де учні мали змогу подивитися на диких звірів. Місце для потерпілих ведмедів підібрали найкраще. На 12 гектарах змішаного лісу з гірським річками та водопадами. Спочатку ведмеді живуть у вольєрах, а після лікування їх відпускають в облаштоване природне середовище.

Кінцевою зупинкою було озеро Синевир – одне з семи природних чудес України. Це найбільше красиве озеро в Карпатах. Синь і Вир – так, за старовинною легендою, звали блакитнооку княжну і закоханого в неї пастуха. Перешкоджаючи їх нерівного шлюбу, князь убив Вира, і сльози з очей Сині утворили ціле озеро. З вершини сусідньої гори Озерної воно виглядає як величезне око із зіницею – островом, за що прозвано "Морським оком".

Екскурсії в Закарпаття – це дійсно дуже цікаво, пізнавально і надзвичайно красиво. Відпочинок в Закарпатті подарував учням незабутні враження, заряд енергії і свіжі емоції.