35 років тому Чорнобиль подав усьому світу важливий урок: аби сталася катастрофа, потрібно лише кілька секунд, аби здолати її наслідки, потрібні сотні років. Класним керівником Федірчик Л.Я. із здобувачами освіти групи 16 було проведено урок пам'яті "ЧорноБіль35 - трагедія поколінь", на якому згадали про аварію на ЧАЕС, її наслідки та вшанували хвилиною мовчання пам'ять тих, хто рятував кожного з нас від наслідків страшної катастрофи. Підняли питання про сьогодення Чорнобиля та його майбутнє. На уроці була присутня біблітекар ліцею Бреник Г.В., яка презентувала здобувачам освіти книгу "Біль і тривоги Чорнобиля".

В групі 11 класним керівником Семенчук Н.В. та майстром в/н Григоряк У.В. проведено годину спілкування "Чорнобиль.... Катастрофа..... Пам'ять", присвячену 35-им роковинам аварії на Чорнобильській АЕС.

Класним керівником 26 групи Грищук А.С. проведено годину спілкування «Чорнобиль: 35 років пам’яті»

                Неначе стривожені лелеки летять роки. Але не стихає і ніколи не вщухне біль тієї білопінної чорнобильської весни, біль втрат. І тоді. І сьогодні. І завтра. Бо не меншало і, на жаль, не меншає проблем, пов’язаних із планетарною катастрофою. З того трагічного дня, 26 квітня 1986 року, минуло вже 35 років, але пам’ять наша зберігає все до найменших подробиць. Надто вражаючими і болючими були ці подробиці… 26 квітня о 1 годині 24 хв. На 4-ому енергоблоці Чорнобильської АЕС пролунали послідовні два вибухи, які сповістили весь світ про страшну трагедію. Відбулася потужна техногенна катастрофа на атомному об’єкті. Чорнобильська катастрофа була настільки глобальна, що їй привласнили 7-ий рівень небезпеки за Міжнародною шкалою ядерних подій. Рівень радіації відразу після аварії становив на території станції 20-25 мікрорентгенів на секунду, що більше ніж у тисячу разів перевищувало гранично допустимі норми.

            Бібліотекар ліцею Бреник Г. В., до цієї трагічної дати, радить прочитати книгу «Біль і тривоги Чорнобиля» (упорядник Ю. В. Сафонов). Ця книга – колективна розповідь про найбільшу техногенну катастрофу в історії людства, з часів якої минуло вже 35 років. Автори, що були безпосередніми свідками і учасниками ліквідації аварії на Чорнобильскій АЕС, діляться своїми спогадами про тривожні для України і всього світу подіями 1986 року, розмірковують над долями чорнобильців, болючими проблемами відчуженої тридцятикілометрової зони і самої станції, розглядають і прогнозують розвиток ситуації навколо ЧАЕС. Їхня розповідь доповнена фотосюжетами про подолання наслідків аварії. Автори книги аналізують і оцінюють побачене і пережите, заставляють нас замислитись над тим, що ми втратили в історичному, культурному і природничому значеннях через трагедію.

            Час не заколисує рани. Не минув біль Чорнобиля. Щодня, щохвилини волає він численними проблемами у різних сферах суспільства, у долях мільйонів людей. І наш святий обов’язок сьогодні – пам’ятати про кожного, чию долю обпік чорнобильський вогонь. Пам’ятати про живих і про тих, хто віддав життя за нашу планету, захищаючи її. Цьому власне і присвячена ця книга.

9 березня – День народження Т.Г.Шевченка. З нагоди цієї дати в бібліотеці ліцею бібліотекаром Бреник Г. В. оформлено книжкову викладку «Безсмертне ім’я Кобзаря».

            Тарас Шевченко – видатний поет, художник, гордість і натхнення українського народу. Його ім’я стало символом України. Духовну велич і красу українського слова поет підніс на найвищу височінь. Він був, є і навіки залишиться найголовнішою особистістю в становленні нашої держави.

            Ніколи не втрачає актуальності заклик поета:

«Борітеся – поборете,

Вам Бог помагає!

За Вас правда, за Вас сила

І воля святая!

            Сповнені любов’ю до рідної землі, прагненням зробити життя українців гідним і достойним звучать слова Тараса Григоровича і сьогодні, коли Україна будує незалежну, демократичну і суверену державу. А ми маємо бути гідними українцями.

Життя прожить – не поле перейти,

 А вам тим полем йти тай йти.

            З метою сприяння формування в здобувачів освіти особистої системи цінностей; усвідомлення пріоритету духовних цінностей, визначення життєвої мети; розвитку вміння працювати в групах, виховувати позитивні риси характеру, почуття толерантності, вміння адекватно реагувати на життєві випробування майстром виробничого навчання Волощук С.Г. 12 лютого проведено виховний захід-тренінг на тему: «Життєві цінності». При проведенні заходу було продемонстровано презентацію з висловлюванням видатних людей XX ст., а також були показані відео притчі (про «Віслюка», «Найважливіші речі», про «Перстень царя Соломона»). Використовувалися вправи про «Відкрите серце», учні висловлювали свою думку стосовно ситуацій, які виводять людину з рівноваги та про те, що може допомогти заспокоїтись в таких ситуаціях. Обговорювалися запитання стосовно вищевказаних притч.

            Для проявлення таких почуттів, як: доброта, любов, ласка та радість діти виконали вправу «Пташеня». Побажанням хорошого дня своїм друзям та самим собі завершився захід.

В групі здобувачів освіти першого курсу з професійної підготовки «Оператор комп’ютерного набору; електромеханік з обслуговування та ремонту ЛОМ» 11.02.2020 року практичним психологом, Семенчук Н.В., проведено годину спілкування з використанням тренінгових активностей з теми: «Дружба понад усе!».

Під час години спілкування учасники висловлювали свої думки про те, якою, на їхню думку, має бути справжня дружба. Здобувачі освіти склали квітку дружби, зачитували афоризми про дружбу та друзів. Оскільки дружба іноді може переходити в романтичні почуття та з нагоди наближення Дня Валентина, учасники послухали історією виникнення свята.

На завершення години спілкування учасники отримали валентинки та побажали одне одному позитивних емоцій, справжньої дружби та любові.    В заході прийняли участь заступник директора з ВР – Костинюк О.Е. та майстри виробничого навчання групи - Сікун І.М., Григоряк У.В.