Я пишаюсь своїм дядьком Василем Івановичем Козланом, тому що це сильна, смілива, мужня, чесна, з великим почуттям справедливості людина. Дуже важко казати про нього: «був», «його звали».

            Василь Іванович запам’ятався мені як зразок турботливого батька, мужнього чоловіка та найкращого дідуся. Багато на його долю випало труднощів, але він завжди залишався життєрадісною та щирою людиною. Дядько Василь виконував свій інтернаціональний обов’язок в Афганістані, а згодом став головою Української спілки ветеранів Афганістану. Був одним із ліквідаторів пожежі на Чорнобильській атомній електростанції, брав участь у Революції Гідності, а пізніше – в антитерористичній операції на Сході України. Побувавши в «Іловайському котлі», отримав серйозні осколкові поранення та контузію. Після одужання зрозумів, що не може спокійно спостерігати за тим, що відбувається на Україні. Василь знову викликався у добровольці в зону антитерористичної операції, але за станом здоров'я його не взяли...

            Нічого не робити, сидіти, склавши руки, - це було не про нього. Василь Іванович став одним із членів антикорупційної кампанії. А  скільки ще б цей чоловік міг зробити для своєї сім'ї, родини, України…На жаль, у віці 54 років він помер.

            Як важко розуміти те, що більше цієї людини немає, а сім'я, родина та Україна залишились без такого хороброго, сильного, мужнього та дуже хорошого чоловіка. Я пишаюсь тим, що Василь Іванович Козлан це невід'ємна частина моєї родини. Ми повинні знати наших героїв в обличчя і пам’ятати їх.  Як шкода, що стільки слів залишилось несказаними... Цінуйте своїх близьких та пишайтесь ними допоки не стало пізно...
#МояРодинаУнікальна

Григоряк Уляна, учениця групи № 31 ЧПМЛ

       Вибір навчального закладу для абітурієнта – не легка справа. Саме для того, щоб її полегшити професійно-технічні навчальні заклади проводять Дні відкритих дверей. Чернівецький професійний машинобудівний ліцей теж не залишається осторонь. Так, 21 лютого в ліцеї пройшов День відкритих дверей.  Після ознайомлювальної  презентації про ліцей, заступник директора з НВР, Калетник Р.В., провів  екскурсію для школярів.  Під час екскурсії вони мали можливість не тільки поспілкуватися з викладачами та майстрами в/н, а й самостійно виконати практичну роботу на верстаті.

11 лютого, відзначається День безпечного Інтернету. З цієї нагоди інспектор ЮП Садгірського ВП, Заришняк П.В., обговорив проблеми безпеки в інтернеті із здобувачами освіти Чернівецького професійного машинобудівного ліцею. Поліцейський розповів про інтернет-шахрайство; грумінг; кібербулінг, та разом зі здобувачами освіти обговорили як вберегтись від небезпеки в мережі Інтернет.

23 січня 2020 року в бібліотеці Чернівецького професійного машинобудівного ліцею відбулася зустріч з кореспонденткою газети «Буковина», Наталією Павлівною Боярчук-Брянською та комендантом Чернівецького майдану, учасником АТО Чернишовим Дмитром Миколайовичем.

Під час зустрічі Наталія Павлівна презентувала свою книгу «Янголи букового краю». Книга містить в собі 72 розповіді про буковинських Героїв, котрі віддали свої життя заради миру в нашій країні. Кожна розповідь – лише з уст найрідніших і найближчих людей полеглих героїв.

До Дня Збройних Сил України 5 грудня 2019 року викладач Танас Н.І. провела у формі диспуту військово-патріотичний захід «Жінка в армії» за книгою військового кореспондента Євгенії Подобної «Дівчата зрізають коси».

Розпочався захід зі слів Ліни Костенко, видатної української поетеси: «В дитинстві відкриваєш материк, який називається потім – Батьківщина». Викладач у формі бесіди послідовно з’ясовувала як у процесі виховання, здобування освіти, праці людина від чуттєвого сприйняття родини та малої батьківщини переходить до усвідомлення рідної мови, культури, звершень свого народу і, з рештою, до активного служінні Вітчизні. Учні поділилися своїми думками з приводу перебування жінки в армії.

До представленої книги спогадів Євгенії Подобної, де містяться розповіді 25 жінок військових, що брали участь в АТО у складі Збройних Сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 роках, здобувачі освіти підготували презентації.

Завершився захід піснею Анастасії Приходько «Дівчата зрізають коси».

                А напередодні, 4 грудня, здобувачі освіти навчальних груп 26 та 27 зустрілись із учасником АТО Анатолієм Трайстарем, який розповів присутнім про свій життєвий шлях, про перебування в зоні бойових дій, про патріотизм та любов до рідної землі.