23 січня 2020 року в бібліотеці Чернівецького професійного машинобудівного ліцею відбулася зустріч з кореспонденткою газети «Буковина», Наталією Павлівною Боярчук-Брянською та комендантом Чернівецького майдану, учасником АТО Чернишовим Дмитром Миколайовичем.

Під час зустрічі Наталія Павлівна презентувала свою книгу «Янголи букового краю». Книга містить в собі 72 розповіді про буковинських Героїв, котрі віддали свої життя заради миру в нашій країні. Кожна розповідь – лише з уст найрідніших і найближчих людей полеглих героїв.

До Дня Збройних Сил України 5 грудня 2019 року викладач Танас Н.І. провела у формі диспуту військово-патріотичний захід «Жінка в армії» за книгою військового кореспондента Євгенії Подобної «Дівчата зрізають коси».

Розпочався захід зі слів Ліни Костенко, видатної української поетеси: «В дитинстві відкриваєш материк, який називається потім – Батьківщина». Викладач у формі бесіди послідовно з’ясовувала як у процесі виховання, здобування освіти, праці людина від чуттєвого сприйняття родини та малої батьківщини переходить до усвідомлення рідної мови, культури, звершень свого народу і, з рештою, до активного служінні Вітчизні. Учні поділилися своїми думками з приводу перебування жінки в армії.

До представленої книги спогадів Євгенії Подобної, де містяться розповіді 25 жінок військових, що брали участь в АТО у складі Збройних Сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 роках, здобувачі освіти підготували презентації.

Завершився захід піснею Анастасії Приходько «Дівчата зрізають коси».

                А напередодні, 4 грудня, здобувачі освіти навчальних груп 26 та 27 зустрілись із учасником АТО Анатолієм Трайстарем, який розповів присутнім про свій життєвий шлях, про перебування в зоні бойових дій, про патріотизм та любов до рідної землі.

Початок нового навчального року – це свято яке об’єднує всі покоління. Це урочистий та хвилюючий день. Із святкової лінійки розпочався День знань у ліцеї. Присутніх привітали виконуючий обов’язки директора Калетник Р.В., психолог ліцею Семенчук Н.В., класний керівник Федірчик Л.Я. Вони побажали результативного навчального року, нових відкриттів і вражень, міцного здоров’я, успіхів, нових звершень та досягнення своєї мети.

16 травня 2019 року, у День вишиванки, в ліцеї відбулась літературно-музична композиція «Духовні обереги». До актової зали на родинне свято зібралась велика ліцейна родина – батьки, працівники ліцею та учні. Бо святинею людського духу, скарбницею благородних людських почуттів є сім’я. Людина – смертна, але її рід, родина – вічно живі. Є скарби, заховані в землю, є розташовані на поверхні, що передаються з покоління в покоління, чаруючи людську душу. До таких скарбів належать: пам'ять роду, його звичаї, традиції, мамина пісня, батьківська хата, бабусина вишивка, дідусева казка – вся наша родовідна пам'ять, наші символи, наша історія. 

            В рамках фахового тижня, 28 березня 2019 року майстри виробничого навчання Марчук А.М. та Марчук В.М. разом з учнями групи № 31 організували квест «В пошуках знань» для учнів першого та другого курсів. Команди з п’яти чоловік змагалися у спритності, кмітливості, ерудиції, вмінні працювати у команді. Виконавши всі завдання квесту першою до фінішу прийшла команда групи № 17, другою була команда групи № 11. Група № 16 була третьою.

            Квест – це завжди цікаво та захоплююче, а ігрові завдання викликали масу позитивних емоцій.