Для українців свято Покрови Пресвятої Богородиці є національним, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу. На Покрову в Україні відзначають аж чотири свята! Адже 14 жовтня – це День Покрови Пресвятої Богородиці, День заснування Української повстанської армії, День українського козацтва та День захисника України.

Сьогодні, 13 жовтня 2021 року, напередодні цих великих свят майстром виробничого навчання групи № 21 Григоряк У. В. був проведений урок-роздум на тему «Нащадки минулого батьки майбутнього». Метою заходу було: ознайомити учнів із святом Пресвятої Покрови, з’ясувати звичаї та традиції, пов’язані з цим святом, зауважити на тому, що це свято безпосередньо пов’язане з козаками; активувати і поглибити знання учнів про українське козацтво та традиції часів Запорізької Січі; про сучасних захисників Вітчизни, виховання поваги до історичної спадщини рідного народу; патріотичні почуття гордості за подвиги захисників Батьківщини. Учні розглянули сплетіння української історії, пригадали історію Покрови Пресвятої Богородиці, ким були козаки та як ці свята пов’язані із сучасністю. Вдало підібрані відеоролики спонукали присутніх до роздумів.

        14 жовтня – це свято українського духу, прагнення до свободи та незалежності. Це свято людей, що не піддалися безвиході та задля своєї свободи вибрали шлях Воїнів – шлях тернистий і небезпечний, але єдиний, що приведе українську націю до омріяної Перемоги.

21 вересня 2021 року на базі ДПТНЗ «Чернівецький професійний машинобудівний ліцей» відбулись спортивні ігри «Козацька наснага» серед учнів професійно-технічних навчальних закладів області. Вітаємо збірну команду юнаків нашого ліцею, керівника фізичного виховання Куцого П. П. та викладачів Грищук А. С., Куца Н. М.з перемогою. Вони – Чемпіони!

В групі здобувачів освіти другого курсу з професійної підготовки «Оператор комп’ютерного набору; електромеханік з обслуговування та ремонту ЛОМ»     14.09.2021 року практичним психологом, Семенчук Н.В., в рамках місячника «Діти на вулиці!» проведено годину спілкування з елементами тренінгу з теми: «Безпека на дорозі – безпека життя!».

Під час години спілкування просвітницько-профілактична робота зі здобувачами освіти була направлена на формування моделі безпечної поведінки та позитивного ставлення до вимог безпеки учасників дорожнього руху; розширення знань про причини небезпечних ситуацій на дорогах та неухильне дотримання правил дорожнього руху.

Здобувачі освіти переглянули та обговорили відео про права та обов’язки пішоходів, висловлювали свої думки з цього приводу, а також під час роботи в групах розробляли Пам’ятку для пішохода.

На завершення години спілкування учасники відмітили, що найдорожчий скарб людини – це її власне життя і здоров’я. Незнання або невміння дотримуватись певних Правил поведінки, необережність часто призводять до неприємних та прикрих ситуацій. Таке трапляється з різних причин, але особливо тоді, коли людина потрапляє на вулицю і не дотримується її законів, тому дотримання пішоходами правил дорожнього руху є важливим та обов’язковим.

В заході прийняли участь майстри виробничого навчання групи - Сікун І.М. та Григоряк У.В.

За традицією, новий навчальний рік у Чернівецькому професійному машинобудівному ліцеї розпочався із святкової лінійки. Потім здобувачі освіти, батьки були запрошені на Перший урок виховного спрямування. Оскільки 24 серпня наша країна відзначила 30-ту річницю Незалежності, то тематика Першого уроку присвячена саме цій визначній даті. Разом із класними керівниками, майстрами виробничого навчання, здобувачі освіти мали змогу згадати основні події, які стали вирішальними у становленні держави Україна, видатних державних постатей – творців незалежної України, історію українського державотворення, розвитку та зміцнення держави. Адже надзвичайно важливо формувати в учнівської молоді відчуття приналежності до України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави та українського народу. Бо Україна це ми!

Україна – країна з багатовіковою історією. Упродовж сторічь мільйони українців боролися за здобуття незалежності, пройшли через зради, війни та голодомори. В історії українського народу є події, які мають надзвичайне значення, вони не втратили своєї актуальності й по сьогоднішній день. Однією з таких подій є здобуття незалежності 1991 року.

                24 серпня тридцятий рік поспіль Україна відзначатиме День Незалежності. Саме цього дня 1991 року Верховна рада УРСР ухвалила постанову та Акт проголошення незалежності України.

            З нагоди відзначення 30-річчя незалежності України бібліотекар ліцею Бреник Г. В. організувала книжкову виставку «Україна – легенда, і слава, і пісня твоя».